turbo0

pl1germany1uk1hol1czech1

 

Regeneracja i Naprawa Turbin

Turbiny czerwone turbiny
»Turbiny (turbosprężarki)

Dziś, gdy nie tylko silniki wysokoprężne są wyposażane w turbosprężarki, także kierowcy aut zasilanych benzyną mogą borykać się z problemami, jakie sprawiają turbiny. Surowe normy dotyczące emisji spalin w połączeniu z wyśrubowanymi osiągami, powodują, że współczesne samochody są coraz bardziej kłopotliwe w eksploatacji i droższe w utrzymaniu. Ratunkiem zmniejszającym w znaczny sposób koszty jest regeneracja turbiny.

Nasza firma od lat zajmuje się usługą, jaką jest regeneracja turbin, skierowaną zarówno do użytkowników samochodów osobowych jak i dostawczych czy ciężarowych. Przez lata zdobyliśmy doświadczenie i umiejętności, dzięki czemu naprawa turbin wykonywana przez nas to rzeczywista alternatywa wobec zakupu nowego urządzenia. Alternatywa nie tylko mniej kosztowna, ale także przyjazna dla środowiska naturalnego. Naprawa turbin, jaką świadczymy, to przywracanie stanu zgodnego z fabrycznym, czyli wymiana bądź remont wszystkich uszkodzonych elementów zgodnie z najwyższymi standardami. Dzięki takim usługom, jak ta oferowana przez naszą firmę, utrzymanie samochodu w idealnej kondycji jest możliwe przy utrzymaniu rozsądnych kosztów eksploatacji. Nasze usługi kierujemy zarówno do właścicieli samochodów napędzanych olejem napędowym jak i etyliną. O ile oczywiście ich auta wyposażone są w turbosprężarki.

 


  kontakt

 tel : +48 500-133-309, e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  


Potrzebna Ci nowa turbina samochodowa? Szukasz części do turbin? A może profesjonalnej turbiny Sklep internetowy Automotoczęści prowadzi sprzedaż turbosprężarek. Naszą specjalnością jest również naprawa turbosprężarek, regeneracja turbin, regeneracja turbosprężarek, naprawa turbin. Prowadzimy również serwis turbosprężarek i skup turbin. Serdecznie zapraszamy do współpracy. Do najczęstszych uszkodzeń turbosprężarek przyczyniają się wady fabryczne i błędy w eksploatacji. Dodatkowo, turbosprężarki nie są wieczne, więc często zawodzą z powodu wyeksploatowania. Kiedy kupujemy samochód z rynku wtórnego najczęściej zdarza się, że turbosprężarka uszkodzona jest z powodu zaniedbań poprzedniego właściciela pojazdu.

Jak więc zabezpieczyć się przed zbyt szybkim zniszczeniem turbosprężarki?

Choć sposób, w jaki wyłączamy silnik wydawać się może niezbyt istotny, to jest zupełnie na odwrót. W przypadku turbosprężarki, powinniśmy w szczególności uważać na zbyt szybkie jego wyłącznie, gdyż po przekręceniu kluczyka turbina nadal się kręci, jednak pompa nie dostarcza do niej oleju. To z kolei może doprowadzić nie tylko do zniszczenia turbosprężarki, lecz także zwęglenia oleju, który w następstwie spowoduje uszkodzenie łożysk ślizgowych. Z tego względu, przez wyłączeniem motoru powinniśmy odczekać 30 sekund. Dobrym pomysłem jest także wymiana oleju częściej, niż sugeruje producent. Z kolei do najczęstszych uszkodzeń turbosprężarek należą awarie związane z pęknięciem wałka, które spowodowane zostało zbyt niskim ciśnieniem oleju bądź chwilowym brakiem smarowania. Czasem zdarza się także, że do turbiny dostają się opiłki metalu bądź inne ciała stałe, które blokując wirnik wyginają i łamią łopatki. To natomiast znacznie przyspiesza zużycie łożysk.

Na szczęście, nowoczesna technologia pozwala na zregenerowanie większości turbin. Pozostaje jednak pytanie, co wybrać – zakup nowej turbosprężarki czy naprawa uszkodzonej?

Naprawa turbin polega na wyczyszczeniu wszystkich części oraz naprawie uszkodzonych, dzięki czemu możliwe jest dokładna regeneracja turbin. Należy przy tym jednak pamiętać, że regeneracja bardzo zniszczonej turbosprężarki może okazać się zupełnie nieopłacalna, więc lepiej zainwestować w zakup nowej. Bez względu na to, jakie rozwiązanie zdecydujesz się wybrać, ważne aby prawidłowo eksploatować turbiny, a w razie jakiegokolwiek zużycia wybrać warsztat doświadczony, oferujący usługi najwyższej jakości.

 


 Design by OFISOFT